Australia- nowa perspektywa

alicja_rapsiewicz_ilawa

„Australia-nowa perspektywa” to tytuł listopadowego spotkania z Alicją Rapsiewicz z Los Wiaheros, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Część z Was na pewno pamięta, że to będzie już druga wizyta Alicji na Iławskich Spotkaniach Podróżniczych „4 Strony”.

Dlaczego akurat Australia? Oto kilka słów od samej Alicji:

Australia to kraj, który skradł nam serca. Gdy byliśmy tam pierwszy raz, spędziliśmy 9 miesięcy włócząc się po australijskich bezdrożach starą terenówką. Cztery lata później znów wróciliśmy do Australii na kilka miesięcy. Plan był prosty – wylądować w Perth, kupić samochód i przejechać nim do Sydney, a co się wydarzy po drodze… zostawić losowi.

Tym razem zabraliśmy ze sobą w podróż drona, który pomógł nam spojrzeć na ten kraj z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki niemu uwierzyliśmy, że:

– faktycznie istnieje prawie 150-kilometrowa droga bez zakrętu

– Australia bywa płaska po horyzont

– słone jeziora nie są nudne, a najdłuższa rzeka Australii przypomina wijącego się węża;

Ale to będzie tylko dodatkiem. Pokażemy Wam przede wszystkim kraj, którego przyroda oszałamia. Będziemy podglądać skaczące kangury, zerkać w korony drzew w poszukiwaniu koali i zajrzymy w paszczę krokodylowi. Opowiemy też kilka aborygeńskich historii, które można zrozumieć dopiero wtedy, gdy zdejmie się europejskie okulary i spojrzy na Australię przez pryzmat jej rdzennych mieszkańców.

Kim jest Alicja oraz Los Wiaheros?

Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik
Kilka lat życia spędzili na oglądaniu, smakowaniu i doświadczaniu krajów Azji, ale to Australia zahipnotyzowała ich na tyle skutecznie, że mieszkając i pracując w Polsce ciągle myślą, jak do niej wrócić. Regularnie śledzą promocje lotnicze, żeby choć na kilka tygodni przenieść się na Antypody i poznawać kolejne zakamarki tego pięknego kontynentu. Podczas ostatniej podróży po Australii i Nowej Zelandii, zbierali materiał, którego fragmenty można znaleźć na www.LosWiaheros.pl – blogu podróżniczym pisanym nie tylko z drogi.

Chętnie też wracają do siebie, czyli do Polski, do swojej małej bazy w Beskidach i auta, które bywa ich mobilnym domem. Między podróżami fotografują i filmują dronem świat z lotu ptaka, czego efekty można zobaczyć na stronie www.CrazyCopter.pl.

Dziękujemy z tego miejsca naszym partnerom, tj. Hotelowi Stary Tartak oraz Niebieskim Migdałom (sklepowi ze zdrową żywnością), za wsparcie i okazane zaufanie. Bez nich te spotkania nie odbyłyby się 🙂 Na ich realizację udało się nam pozyskać fundusze w ramach projektu „Wspólna pasja, wspólna przestrzeń”, który jest finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Spotkanie odbędzie się w restauracji Hotelu Stary Tartak, przy ul. Biskupskiej, 09 listopada o godz.18.15.

alicja_rapsiewicz_ilawa_spotkanie
'Australia- nowa perspektywa' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

© Copyright 2016 odkrywacswiat.pl.  All Rights Reserved