Czad – kolejna opowieść „4 Stron”

Arun_Milcarz

Arkadiusz Arun Milarz to kolejny podróżnik, który zawita do Iławy, by opowiedzieć o swoich przygodach. Tym razem tematem przewodnim Iławskich Spotkań Podróżniczych „4 Strony” będzie jedno z najuboższych państw świata, Czad.  Arun otrzymał prestiżową nagrodę KOLOS 2004 za podróż przez Afrykę z południa na północ. Swoje doświadczenia wykorzystał także do napisania książki „Czad. W poszukiwaniu straconego…”, którą niedawno wydał.

W całej historii naszych podróżniczych spotkań nikt nie opowiadał nam jeszcze o Czadzie. Tym bardziej jestem ciekaw historii, które opowie nam Arun. Oto krótka zapowiedź naszego gościa:

„Po wyprawie „Afryka Maraton – Południe- Północ”, wracam na Czarny Kontynent i docieram w pasma gór Tibesti. Tam spotykają mnie dramatyczne wydarzenia: próba przewrotu podczas wyborów prezydenckich, kucie studni za jedzenie, a na koniec pobyt w areszcie w Zuarke w północnym Czadzie.

W multimedialną prezentację z wyprawy, będącą kompilacją obrazów i energetycznego komentarza na żywo, wpleciony jest film z aresztu.

Podczas prezentacji opowiadam o autentycznych wydarzeniach, które posłużyły mi jako kanwa do debiutanckiej powieści „Czad. W poszukiwaniu straconego…”.

Do zobaczenia! 🙂

arun-jpg
'Czad – kolejna opowieść „4 Stron”' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

© Copyright 2016 odkrywacswiat.pl.  All Rights Reserved