Dwie książki o miłości

Dwie ksiazki o milosci 1

Książek dla dzieci o miłości jest na rynku wydawniczym całkiem sporo. Chcę wam pokazać dwie, które znamy, posiadamy i uczciwie polecamy!

Sam McBratney, ilustracje: Anita Jeram, Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham
Wydawnictwo Egmont

To nasza domowa klasyka a wiadomo, że klasyka jest ponadczasowa! Ta książka jest z nami od dobrych kilku lat. Zwrot „Kocham cię jak stąd do księżyca i z powrotem” stał się swego czasu Gabrysiowym porannym rytuałem pożegnalnym przed naszym wyjściem do pracy (przekształcony przez niego po pierwszym wyjeździe na Bałkany na zwrot „A ja kocham cię jak stąd na Bałkany i z powrotem”, co jest dowodem na to, że literatura i podróże zawsze świetnie do siebie pasują. A tak…). Niedawno czytaliśmy ją po raz pierwszy z Antkiem i zapewne niedługo wejdzie do Antkowej domowej klasyki.
Nie jest łatwo wytłumaczyć dziecku, co to znaczy kochać a tym bardziej, jak ogromna jest miłość rodziców. Można jednak spróbować, odnosząc się do wielkości, długości, odległości czy też do ogromu świata zewnętrznego. Dużemu Brązowemu Zającowi świetnie zresztą to wychodzi! Mnie urzekła jego tatkowa perspektywa. A poza tym zerknijcie na ilustracje. Są przeurocze!

Nawet nie wiesz jak bardzo cie kocham 1

Nawet nie wiesz jak bardzo cie kocham 2Nawet nie wiesz jak bardzo cie kocham 3Nawet nie wiesz jak bardzo cie kocham 4nawet nie wiesz jak bardzo cie kocham 5

Astrid Desbordes, ilustracje: Pauline Martin, Miłość
Wydawnictwo Entliczek

Książka, która w prosty (graficznie i językowo), bezpośredni i chwytający za serce sposób upewni twoją pociechę, że kochasz ją absolutnie zawsze i wszędzie, czyli „Kiedy robisz coś tak jak ja, i kiedy robisz to po swojemu. […] Kiedy jesteś blisko, i kiedy blisko jest awantura. […] Kiedy zachowujesz się jak trzeba, i kiedy ci przechodzi.” Napisana z humorem i dystansem, które ułatwiają rozmowę o skomplikowanym przecież dla dorosłych a co dopiero dla dzieci, uczuciu miłości. Książkowa mama pokazuje małemu Archibaldowi wiele sytuacji, miłych i mniej przyjemnych, które są fajnym punktem wyjścia do wieczornych rozmów o sprawach ważnych i błahych a które sprowadzają się do tego, że:
„No cóż, teraz już wiesz,
to właśnie cały mój sekret.
Kocham cię każdego dnia.
I tak już pozostanie.”

Jak zobaczycie niżej, tę książkę można czytać a właściwie oglądać nawet z dwulatkiem. Nie chodzi przecież tylko o jej treść, ale o to, że jest to kolejny powód, żeby przytulić dziecko, pocałować i powiedzieć, że strasznie je kochamy!

Miłość 5

Miłość 1Miłość 2Miłość 3Miłość 4Miłość 6

A jeśli znacie inne książki dla dzieci o miłości i chcecie podzielić się z nami tytułami, bardzo chętnie skorzystamy 🙂


About


'Dwie książki o miłości' 2 komentarze

 1. 14 lutego 2018 @ 11:21 Marta

  To ja polecam „Nie trzeba słów” 🙂 Tak żeby się poprzytulać;)

  Reply

  • 14 lutego 2018 @ 12:26 Anna

   Oooo! Nie znałam wcześniej. Zapisuję na moją listę książek do przejrzenia. Dzięki! 🙂

   Reply


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

© Copyright 2016 odkrywacswiat.pl.  All Rights Reserved