Książki o pojazdach

Zwariowane pojazdy. Książki o pojazdach.

Czy są tu mali miłośnicy lub małe miłośniczki pojazdów? Mam dla nich dwie książki, które mogą bardzo przypaść im do gustu. Długo wybierałam książki dla Antka o autach, koparkach i samolotach, które tak uwielbia. Wybór nie był prosty, ale udało się. Antonio jest usatysfakcjonowany!

 

Ola Woldańska-Płocińska, Prosiaczek i pojazdy
Wydawnictwo Czerwony Konik

„Pewnego ponurego poranka, wuj Leon przyjechał do Prosiaczka z wizytą.
– Zabieram cię do sklepu z zabawkami- zakrzyknął stojąc w progu.
Prosiaczek nie kazał na siebie długo czekać. W mig założył berecik i pognał za wujem Leonem. Po chwili obaj pędzili do sklepu zabytkowym kabrioletem”.

I tak się zaczęła Prosiaczka przygoda w sklepie z zabawkami, w trakcie której  natknął się na przeróżne pojazdy: betoniarkę, dźwig, wóz strażacki, furgonetkę (którą razem z wujem Leonem uprowadzili pluszowe misie. A tak!), pociąg, wyścigówkę i pick-upa (urządzili nimi wyścig pomiędzy nogami kupujących) oraz walec (ten z kolei świetnie nadał się do wgniatania paprochów w wykładzinę).  A kiedy na końcu ekscytującej przygody Prosiaczek mógł wybrać sobie zabawkę, którą zabierze do domu, oczywiście zdecydował się na ……. Nie, nie, nie zdradzę zakończenia. Powiem tyko, że jest zabawne, zaskakujące, prawdziwe i  przekonujące. I piszę to z perspektywy bycia mamą chłopców.
Książkę czyta się przyjemnie a dzięki pięknej kolorystyce i stylistyce, równie przyjemnie się ją ogląda. Strony są bardzo grube, tekturowe a to zawsze jest świetnym rozwiązaniem przy pierwszych, dłuższych historiach dla maluchów.

Prosiaczek i pojazdy

Prosiaczek i pojazdy

Prosiaczek i pojazdy

Prosiaczek i pojazdy. Książki dla dzieci.

Prosiaczek i pojazdy

Artur Gulewicz, Zwariowane pojazdy
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

To książka, którą od niedawna rozkminia Antek (2l.), którą na pewno z radością będzie odkrywało dziecko 3 i 4-letnie a którą chętnie przegląda także Gabryś (7,5l.)- pod pozorem edukowania Antka oczywiście. Skonstruowana jest tak, aby dziecko mogło samodzielnie budować 3-częściowe pojazdy lub tworzyć pojazdowe hybrydy (amfibio-helikopto-koparkę, lokomotywo-czołgo-wóz strażacki, taksówko-ufo-rakietę itp.). Możliwości jest naprawdę sporo. W wyniku łączenia elementów powstają także króciutkie zdania-wyjaśnienia,  np. „Lokomotywa stoi na peronie”, „Taksówka rozwozi pasażerów w mieście”. Kiedy jednak połączymy ze sobą 3 niepasujące do siebie elementy, powstanie zdanie zaskakujące, np. „Rakieta kopie dół w lesie”, „Lokomotywa gasi pożar w wodzie” itp. U starszych dzieci zapewne wywoła to salwę śmiechu. Tę książkę można więc odkrywać na kilka sposobów. Dodatkowo można za jej pomocą ćwiczyć czytanie i poznawać kolory. Wykonana jest oczywiście z bardzo grubej tektury. Mimo to Antka rączki nie do końca radzą sobie z przewracaniem równocześnie 3 części, więc nasz egzemplarz jest już nieco sfatygowany.

Zwariowane pojazdy. Książki o pojazdach.

Zwariowane pojazdy. Książki o pojazdach.

Zwariowane pojazdy. Książki o pojazdach.

Zwariowane pojazdy. Książki o pojazdach.

A jakie Wy polecacie książki o pojazdach? 🙂 Podzielcie się informacją, ponieważ bardzo, ale to bardzo jestem ciekawa, które książki sprawdziły się u waszych pociech!

 

 


About


'Książki o pojazdach' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

© Copyright 2016 odkrywacswiat.pl.  All Rights Reserved