Piotr Horzela. Sudan Południowy w Iławie

Piotr_Horzela

Piotr Horzela (www.phontour.pl) to kolejny gość, który w ramach Iławskich Spotkań Podróżniczych „4 Strony” opowiedział nam o swojej niezwykłej przygodzie, jaką był prawie 2 letni pobyt w Sudanie Południowym.

Podczas niespełna 2 godzinnej prezentacji dowiedzieliśmy się, ile krów trzeba posiadać, by kupić sobie żonę, co oznacza zwrot „pipti fałnds”, ile warte jest życie intelektualisty oraz z czym wiążą się nacięcia na czole w danej grupie etnicznej.

To była niezwykła opowieść, która po raz kolejny potwierdziła, że świat jest różnorodny i z tej różnorodności powinniśmy wszyscy czerpać i uczyć się od siebie nawzajem, pamiętając jednocześnie, że nasze europejskie postrzeganie świata nie zawsze jest lepsze od tego, które reprezentują mieszkańcy Afryki czy innych kontynentów. Dla mnie jest to niezwykle cenne i ważne, byśmy poznawali inne kultury i obyczaje, byśmy szanowali siebie nawzajem i razem zastanawiali się, jak ulepszać nasz wspólny świat. Wiem, że takie tezy nie są popularne, zwłaszcza w mediach, ale jestem przekonany, że takie właśnie spotkania sprzyjają poszerzaniu wiedzy nas wszystkich a tym samym budowaniu lepszego świata.

Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się przyjść i posłuchać Piotra. To był Wasz czas, bardzo cenny, który zdecydowaliście spędzić razem z nami 🙂 Cieszy mnie bardzo frekwencja. Choć nie jest ona najważniejsza, to miło było widzieć na sali 59 osób 🙂 Tym bardziej, że po raz kolejny przyszły osoby młode, rodziny z dziećmi oraz osoby starsze! Cieszę się, że iławianie i iławianki chcą słuchać o podróżach, innych kulturach i obyczajach. Jest to też dla nas dowodem, że warto organizować takie wydarzenia, że warto zapraszać ciekawych ludzi, że warto się starać, by wszystko było dopięte na ostatni guzik 🙂

Kolejne spotkanie podróżnicze planujemy 9 maja. Kto będzie naszym gościem? Jeszcze nie zdradzę, ale mogę powiedzieć, że to będzie bardzo odważna kobieta 🙂

Z tego miejsca chciałbym przypomnieć, kto odpowiedzialny jest za całe to zamieszanie: Burmistrz Miasta Iławy, Hotel Stary Tartak oraz my, Anna i Dawid Kopaczewscy.

Do zobaczenia zatem już 9 maja! 🙂

Piotr Horzela Iława

2 3 4 5
'Piotr Horzela. Sudan Południowy w Iławie' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

© Copyright 2016 odkrywacswiat.pl.  All Rights Reserved