Spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem

spotkanie_Michniewicz

Od kilku miesięcy podróżuje po Polsce i promuje swoją najnowszą książkę „Świat równoległy”. Cieszę się, że jego wizyta w Iławie była związana właśnie z promocją tej książki. Spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem wypełniło salę po brzegi.

Każdego dnia docierają do nas setki danych na każdy temat. Karkołomnym zadaniem jest selekcja tych informacji i skupianie się tylko na tych cennych, rzetelnych, prawdziwych.  Najczęściej mamy na to za mało czasu. „Świat równoległy” to książka, która w 8 odsłonach pokazuje to, czego zazwyczaj nie widać w przekazach telewizyjnych czy internetowych, która skłania do refleksji, do sięgnięcia po kolejne materiały, do zastanowienia się nad światem, który wydaje się, że znamy. W pewnym sensie jest to zaproszenie do wyjścia poza swoją strefę komfortu, w której wszystko jest jasne, oczywiste, znane i bezpieczne. Takie wyjście wiąże się z przyznaniem się przed samym sobą, że jednak czegoś się nie wie, że czegoś się boi i czasem ulega się stereotypom. To przecież jest normalne ale szeroko pojęta turystyka i cały marketing z nią związany nie jest zainteresowany pokazywaniem nam prawdziwego, różnorodnego świata a raczej świata, który mamy w swoich głowach, który odpowiada pewnym naszym wyobrażeniom i oczekiwaniom.

Nasze spotkanie autorskie odbyło się w sali bankietowej Hotelu Stary Tartak. Frekwencja miło mnie zaskoczyła. Naliczyłem koło 120 głów 🙂 Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie! Miło było poznać nowe osoby, ot choćby z Lubawy, Wąbrzeźna czy Grudziądza. Cieszymy się, że w spotkaniu po raz kolejny wzięły udział rodziny z dziećmi, nastolatkowie, osoby dojrzałe i starsze. To pokazuje, że ciekawość świata nie zanika wraz z wiekiem 🙂

To była pierwsza wizyta Tomka Michniewicza w Iławie, ale wierzymy, że nie ostatnia. Oby zachętą do tego były upominki, które otrzymał od naszego urzędu miasta oraz od samych mieszkańców.

Na zakończenie chciałbym podziękować naszym współorganizatorom za owocną współpracę, czyli Burmistrzowi Miasta Iławy, Panu Adamowi Żylińskiemu oraz Państwu Stadnickim, właścicielom Starego Tartaku.

spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz spotkanie_Michniewicz

 
'Spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

© Copyright 2016 odkrywacswiat.pl.  All Rights Reserved