Wataha nad Jeziorakiem.


Wataha, czyli Agata i Diuna. Tak sami o sobie mówią. Dlaczego? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu Iławskich Spotkań Podróżniczych „4 Strony”. Wówczas Agata i Diuna opowiedzą o swojej podróży po Himalajach.

 

Agata Włodarczyk i Przemek Bucharowski to zwykła para, która w kwietniu 2013r. ruszyła w niezwykłą podróż kierując się motto: ”Marzenia zawsze się spełniają, trzeba tylko dużo marzyć.”

Zawsze chcieli mieć psa, zawsze też chcieli podróżować. Nigdy nie sądzili, że podróżowanie z psem może być tak trudne. Pewnego dnia spakowali plecaki, wzięli ze sobą Diunę – wilczaka czechosłowackiego, zamknęli za sobą drzwi i wyruszyli do Indii.

Tam, po ponad 2 miesiącach spędzonych w Delhi, zderzyli się z obcą kulturą i poznali gorzki smak posiadania czworonoga w Indiach. Nie mogli jednak wrócić do domu ze względu na przepisy wwozowe zwierząt do Unii Europejskiej. Zawieszeni w niebycie, skazani na tułaczkę w trosce o zdrowie i życie Diuny, kupili namiot oraz zapas psiej karmy i ruszają w Himalaje, na trwający prawie 2 miesiące spacer.

Ich cel, to przejście Himalajów Garhwalu ze wschodu na zachód, o własnych siłach, niskim kosztem, bez wsparcia z zewnątrz i co najważniejsze – w towarzystwie Diuny.

Udaje się, w trakcie 55-dniowej wędrówki przemierzają ponad 500 km, odwiedzają 12 himalajskich dolin, są na wysokości ponad 4300 m n.p.m., w pionie pokonują ponad 63 km. Mijają szczyty Panch Chuli, Nanda Devi, Nanda Khat, Trisul, Shivling, Bhagirathi.

Nie było łatwo – codziennie towarzyszyły im krew, pot i łzy, deszcz, śnieg i grad, ryż i soczewica, a dzięki Diunie nie narzekali też na brak emocji. Gubili się, wspinali zboczami porośniętymi przez kwitnące rododendrony, zsuwali po urwistych śnieżnych zboczach himalajskich dolin. Palili kadzidełka w przydrożnych stupach, rozbijali namiot z widokiem na sześcio- i siedmiotysięczne szczyty, kąpali się w lodowatej wodzie wypływającej z lodowców górskich i codziennie budzili się w najpiękniejszych górach świata.

 
'Wataha nad Jeziorakiem.' has no comments

Be the first to comment this post!

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

© Copyright 2016 odkrywacswiat.pl.  All Rights Reserved