Zagadki detektywistyczne

zagadki detektywistyczne

Lubicie pogłówkować ze swoimi dziećmi? Ale tak wiecie, powykręcać zwoje mózgowe, żeby się zagotowały synapsy? Kiedyś wspominałam, że coraz trudniej jest mi spełnić oczekiwania Gabrysia co do nowych książek, bo jego apetyt ciągle rośnie. A pisałam już, że często w wyborze polegam na mojej intuicji? Tak, intuicji słuchać trzeba, bo wysyła mądre sygnały. Po raz kolejny mnie nie zawiodła. Czułam, że „Zagadki detektywistyczne” to będzie strzał w dziesiątkę!

 

Victor Escandell, Ana Gallo, Zagadki detektywistyczne. Rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych historii
Ilustracje: Victor Escandell
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 64

Przy tej książce mieliśmy w trójkę wielką porcję wspólnej, intensywnej zabawy. Książka zawiera 25 zagadek. Na ogół 1 zagadka rozpisana jest na 2 stronach, czasem na 4. Poziom ich trudności jest łatwy, średni lub trudny. Podzielone są na dwa bloki: zagadki z wykorzystaniem logicznego myślenia i zagadki, w których rozwiązanie odnajdziecie dzięki wyobraźni. I choć myślałam, że z logicznym myśleniem jest u mnie i Dawida całkiem nieźle (a z mojej wyobraźni jestem naprawdę zadowolona), okazało się, że niektóre wymagały od nas niezłego wysiłku! Gabryś miał oczywiście frajdę z tego, że rodzice nie mogli znaleźć rozwiązania eh.  Odpowiedź do każdej zagadki znajduje się na jej końcu, w specjalnym miejscu. Wystarczy odgiąć karteczkę i przeczytać rozwiązanie. Ta pokusa odpowiedzi na wyciągnięcie ręki bywała wręcz nieznośna. Zapieraliśmy się, żeby wytężyć jeszcze bardziej mózgi i spróbować samodzielnie znaleźć rozwiązanie. I faktycznie, dzięki cierpliwości cała nasza trójka wpadała na bardzo ciekawe rozwiązania!

Podoba mi się w tej książce także to, że jest dużego formatu (240×295) z bardzo sztywną okładką, co ułatwiało nam jej czytanie w trójkę równocześnie. Poza tym jak zachęca wydawca, można ją potraktować jako grę z podziałem na drużyny, gdzie wygrywa ta, która zdobędzie więcej punktów za rozwiązanie zagadek.

Na koniec dodam tylko, że Gabryś często przychodził z książką pod pachą, pytając, czy porozwiązujemy kilka zagadek. Tak więc kochani, my polecamy gorąco, całą naszą trójką oczywiście 🙂

 

zagadki detektywistyczne

zagadki detektywistyczne

zagadki detektywistyczne

zagadki detektywistyczne

zagadki detektywistyczne


About


'Zagadki detektywistyczne' 3 komentarze

 1. 12 lipca 2018 @ 18:45 Ania

  świetna książka, wciągnęliśmy się z siedmiolatkiem – czy znasz może jeszcze coś podobnego?

  Reply

  • 13 lipca 2018 @ 09:59 Anna

   Z naszego rodzimego podwórka polecam „Detektywa pozytywkę” Grzegorza Kasdepke. Książka jest zbiorem 15 zagadek ćwiczących logiczne myślenie u najmłodszych. No właśnie, myślę, że dla 7-latka będzie to książka na jeden wieczór 🙂

   Reply

 2. 29 września 2018 @ 19:45 dorota

  wow! takiej książki jeszcze nie widziałam. myślę nad zakupem tejże książki

  Reply


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published.

© Copyright 2016 odkrywacswiat.pl.  All Rights Reserved